Tanushaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tanushaj
Тануше
Fshat
Vendndodhja
Tanushaj is located in Maqedonia e Veriut
Tanushaj
Tanushaj
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1060 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 43′ 19″ Veri

20° 34′ 22″ Lindje

Popullsia 16 banorë (2002)

Tanushaj, (maqedonisht: Тануше/Tanuše) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 16 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]