Jump to content

Nivishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nivisht
Нивиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej7

Nivisht, (maqedonisht: Нивиште/Nivište) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 7 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]