Bogda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogdë
Богдево
Fshat
noform
Vendndodhja
Bogdë is located in Maqedonia e Veriut
Bogdë
Bogdë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1665 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 44′ 39″ Veri

20° 42′ 4″ Lindje

Popullsia 5 banorë (2002)

Bogdë, (maqedonisht: Богдево) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 5 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]