Jump to content

Mavrova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mavrovë
Маврово
Fshat

Mavrova është një fshat dhe vendpushim turistik në rajonin malor të Maqedonisë perëndimore. Ai është i vendosur në Komunën e Mavrovës dhe Radostushës. Mavrova është një destinacion për turistët gjatë gjithë vitit për shkak të qendrës së saj të skijimit, parkut kombëtar dhe liqenit.
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fotografi nga Qendra Turistike Mavrova