Orqusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orqushë
Орќуше
Fshat
Vendndodhja
Orqushë is located in Maqedonia e Veriut
Orqushë
Orqushë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme (etno.); Pollog i Epërm (gjeo.)
Lartësia 1057 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 44′ 36″ Veri

20° 48′ 7″ Lindje

Popullsia 15 banorë (2002)

Orqushë, (maqedonisht: Орќуше/Orḱuše) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 15 banorë shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]