Skudrina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skudrinë
Скудриње
Fshat
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Poshtme
Popullsia 2.119 banorë (2002)

Skudrinë, (maqedonisht: Скудриње/Skudrinje) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]