Kiçnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kiçnicë
Кичиница
Fshat
noform
Vendndodhja
Kiçnicë is located in Maqedonia e Veriut
Kiçnicë
Kiçnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1358 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 41′ 34″ Veri

20° 43′ 25″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Kiçnicë, (maqedonisht: Кичиница/Kičinica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoninë e Veriut.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati është pa banorë. Kjo fshat ishte banuar me Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]