Zheranica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zheranicë
Жировница
Fshat
noform
Vendndodhja
Zheranicë is located in Maqedonia e Veriut
Zheranicë
Zheranicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Poshtme
Koordinatat 41° 40′ 28″ Veri

20° 35′ 9″ Lindje

Popullsia 1608 banorë (2002)

Zheranicë, (maqedonisht: Жировница/Žirovnica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002, fshati kishte gjithsej 1608 banorë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi maqedonas (2002), Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion, Enti Shtetëror i Statistikës, Shkup, 2002, f. 167.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]