Jump to content

Zheranica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zheranicë
Жировница
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.608

Zheranicë, (maqedonisht: Жировница/Žirovnica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002, fshati kishte gjithsej 1608 banorë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi maqedonas (2002), Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion, Enti Shtetëror i Statistikës, Shkup, 2002, f. 167.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]