Kantoni Bourg-de-Péage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bourg-de-Péage
kanton
Popullsia
 • Gjithsej28.732

Kantoni Bourg-de-Péage (frëngjisht: Canton de Bourg-de-Péage) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-de-Péage. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 28732 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-de-Péage aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]