Kantoni Romans-sur-Isère-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Romans-sur-Isère-2
Canton de Romans-sur-Isère-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Valence
Kryeqëndra Romans-sur-Isère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.857 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Romans-sur-Isère-2 – harta_foto

Kantoni Romans-sur-Isère-2 (frëngjisht: Canton de Romans-sur-Isère-2) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Romans-sur-Isère. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20857 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Romans-sur-Isère-2 aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]