Kantoni Luc-en-Diois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Luc-en-Diois
Canton de Luc-en-Diois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Die
Kryeqëndra Luc-en-Diois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 305,18 km2
Popullsia 1.702 banorë 2006
Dendësia 5,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2614
Kantoni Luc-en-Diois – harta_foto

Kantoni Luc-en-Diois (frëngjisht: Canton de Luc-en-Diois) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Luc-en-Diois. Ka sipërfaqe 305.18km2 dhe popullsi 1702 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Luc-en-Diois aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]