Kantoni La Chapelle-en-Vercors

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni La Chapelle-en-Vercors
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.991

Kantoni La Chapelle-en-Vercors (frëngjisht: Canton de La Chapelle-en-Vercors) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-en-Vercors. Ka sipërfaqe 223.33km2 dhe popullsi 1991 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chapelle-en-Vercors aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]