Kantoni Romans-sur-Isère-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Romans-sur-Isère-1
Canton de Romans-sur-Isère-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Valence
Kryeqëndra Romans-sur-Isère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.264 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2621
Kantoni Romans-sur-Isère-1 – harta_foto

Kantoni Romans-sur-Isère-1 (frëngjisht: Canton de Romans-sur-Isère-1) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Romans-sur-Isère. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29264 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Romans-sur-Isère-1 aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]