Kantoni Marsanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni marsanne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.171

Kantoni marsanne (frëngjisht: Canton de marsanne) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është marsanne. Ka sipërfaqe 182.69 km2 dhe popullsi 12171 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni marsanne aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]