Kantoni Châtillon-en-Diois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Châtillon-en-Diois
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.921

Kantoni Châtillon-en-Diois (frëngjisht: Canton de Châtillon-en-Diois) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-en-Diois. Ka sipërfaqe 346.87km2 dhe popullsi 1921 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-en-Diois aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Matheron

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]