Kantoni Crest-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Crest-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.120

Kantoni Crest-Nord (frëngjisht: Canton de Crest-Nord) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crest. Ka sipërfaqe 302.01km2 dhe popullsi 16120 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crest-Nord aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]