Kantoni Rémuzat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Rémuzat
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.372

Kantoni Rémuzat (frëngjisht: Canton de Rémuzat) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rémuzat. Ka sipërfaqe 283.39km2 dhe popullsi 1372 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rémuzat aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]