Kantoni Bourdeaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourdeaux
Canton de Bourdeaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Die
Kryeqëndra Bourdeaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 129,45 km2
Popullsia 1.347 banorë 2006
Dendësia 10,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2601
Kantoni Bourdeaux – harta_foto

Kantoni Bourdeaux (frëngjisht: Canton de Bourdeaux) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourdeaux. Ka sipërfaqe 129.45km2 dhe popullsi 1347 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourdeaux aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]