Kantoni Valence-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Valence-4
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.251

Kantoni Valence-4 (frëngjisht: Canton de Valence-4) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valence. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15251 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valence-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]