Jump to content

Kantoni Tain-l'Hermitage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Tain-l'Hermitage
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.224

Kantoni Tain-l'Hermitage (frëngjisht: Canton de Tain-l'Hermitage) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tain-l'Hermitage. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21224 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tain-l'Hermitage aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]