Jump to content

Kantoni Valence-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Valence-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.001

Kantoni Valence-2 (frëngjisht: Canton de Valence-2) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valence. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15001 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valence-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]