Jump to content

Kantoni Chabeuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chabeuil
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.216

Kantoni Chabeuil (frëngjisht: Canton de Chabeuil) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chabeuil. Ka sipërfaqe 234.86km2 dhe popullsi 20216 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chabeuil aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pascal Pertusa

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]