Kantoni Valence-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Valence-1
Canton de Valence-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Valence
Kryeqëndra Valence
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.803 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Valence-1 – harta_foto

Kantoni Valence-1 (frëngjisht: Canton de Valence-1) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valence. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17803 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valence-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]