Kantoni Montélimar-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montélimar-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.195

Kantoni Montélimar-2 (frëngjisht: Canton de Montélimar-2) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montélimar. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25195 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montélimar-2 aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]