Kantoni Buis-les-Baronnies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Buis-les-Baronnies
Canton de Buis-les-Baronnies
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Nyons
Kryeqëndra Buis-les-Baronnies
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 300,69 km2
Popullsia 5.587 banorë 2006
Dendësia 18,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2603
Kantoni Buis-les-Baronnies – harta_foto

Kantoni Buis-les-Baronnies (frëngjisht: Canton de Buis-les-Baronnies) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Buis-les-Baronnies. Ka sipërfaqe 300.69km2 dhe popullsi 5587 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Buis-les-Baronnies aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]