Kantoni Fleury-les-Aubrais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fleury-les-Aubrais
Canton de Fleury-les-Aubrais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Fleury-les-Aubrais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 38,97 km2
Popullsia 22.348 banorë 2009
Dendësia 573,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4534
Kantoni Fleury-les-Aubrais – harta_foto

Kantoni Fleury-les-Aubrais (frëngjisht: Canton de Fleury-les-Aubrais) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fleury-les-Aubrais. Ka sipërfaqe 38.97km2 dhe popullsi 22348 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fleury-les-Aubrais aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]