Kantoni Bellegarde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bellegarde
Canton de Bellegarde
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Montargis
Kryeqëndra Bellegarde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,16 km2
Popullsia 7.054 banorë 2009
Dendësia 46,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4504
Kantoni Bellegarde – harta_foto

Kantoni Bellegarde (frëngjisht: Canton de Bellegarde) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bellegarde. Ka sipërfaqe 150.16km2 dhe popullsi 7054 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bellegarde aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]