Kantoni Sully-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sully-sur-Loire
Canton de Sully-sur-Loire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Sully-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 357,2 km2
Popullsia 11.929 banorë 2006 [1]
Dendësia 33,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4531
Kantoni Sully-sur-Loire – harta_foto

Kantoni Sully-sur-Loire (frëngjisht: Canton de Sully-sur-Loire) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sully-sur-Loire. Ka sipërfaqe 357.2km2 dhe popullsi 11929 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sully-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Population municipale au 1Stampa:Er janvier 2006, consulté le 2 mars 2009

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]