Kantoni Puiseaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Puiseaux
Canton de Puiseaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Pithiviers
Kryeqëndra Puiseaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 123,02 km2
Popullsia 6.876 banorë 2006
Dendësia 55,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4530
Kantoni Puiseaux – harta_foto

Kantoni Puiseaux (frëngjisht: Canton de Puiseaux) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Puiseaux. Ka sipërfaqe 123.02km2 dhe popullsi 6876 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Puiseaux aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]