Kantoni Châlette-sur-Loing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châlette-sur-Loing
Canton de Châlette-sur-Loing
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Montargis
Kryeqëndra Châlette-sur-Loing
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 81,71 km2
Popullsia 22.485 banorë 2009
Dendësia 275,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4533
Kantoni Châlette-sur-Loing – harta_foto

Kantoni Châlette-sur-Loing (frëngjisht: Canton de Châlette-sur-Loing) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châlette-sur-Loing. Ka sipërfaqe 81.71km2 dhe popullsi 22485 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châlette-sur-Loing aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]