Kantoni Ouzouer-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Ouzouer-sur-Loire
Canton d'Ouzouer-sur-Loire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Ouzouer-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 157,93 km2
Popullsia 9.376 banorë 2006
Dendësia 59,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4527
Kantoni Ouzouer-sur-Loire – harta_foto

Kantoni Ouzouer-sur-Loire (frëngjisht: Canton d'Ouzouer-sur-Loire) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ouzouer-sur-Loire. Ka sipërfaqe 157.93km2 dhe popullsi 9376 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ouzouer-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]