Kantoni Outarville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Outarville
Canton d'Outarville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Pithiviers
Kryeqëndra Outarville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.743 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4526
Kantoni Outarville – harta_foto

Kantoni Outarville (frëngjisht: Canton d'Outarville) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Outarville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8743 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Outarville aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]