Kantoni Beaune-la-Rolande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaune-la-Rolande
Canton de Beaune-la-Rolande
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Pithiviers
Kryeqëndra Beaune-la-Rolande
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 224,84 km2
Popullsia 10.315 banorë 2009
Dendësia 45,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4503
Kantoni Beaune-la-Rolande – harta_foto

Kantoni Beaune-la-Rolande (frëngjisht: Canton de Beaune-la-Rolande) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaune-la-Rolande. Ka sipërfaqe 224.84km2 dhe popullsi 10315 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaune-la-Rolande aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]