Kantoni Patay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Patay
Canton de Patay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Patay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,83 km2
Popullsia 6.708 banorë 2006
Dendësia 33,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4528
Kantoni Patay – harta_foto

Kantoni Patay (frëngjisht: Canton de Patay) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Patay. Ka sipërfaqe 201.83km2 dhe popullsi 6708 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Patay aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]