Kantoni Châtillon-Coligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtillon-Coligny
Canton de Châtillon-Coligny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Montargis
Kryeqëndra Châtillon-Coligny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 304,69 km2
Popullsia 10.635 banorë 2009
Dendësia 34,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4508
Kantoni Châtillon-Coligny – harta_foto

Kantoni Châtillon-Coligny (frëngjisht: Canton de Châtillon-Coligny) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-Coligny. Ka sipërfaqe 304.69km2 dhe popullsi 10635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-Coligny aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]