Kantoni Orléans-Saint-Marc-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Orléans-Saint-Marc-Argonne
Canton d'Orléans-Saint-Marc-Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.730 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4524
Kantoni Orléans-Saint-Marc-Argonne – harta_foto

Kantoni Orléans-Saint-Marc-Argonne (frëngjisht: Canton d'Orléans-Saint-Marc-Argonne) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17730 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-Saint-Marc-Argonne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]