Kantoni Saint-Jean-de-Braye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Jean-de-Braye
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.637

Kantoni Saint-Jean-de-Braye (frëngjisht: Canton de Saint-Jean-de-Braye) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Jean-de-Braye. Ka sipërfaqe 21.48km2 dhe popullsi 20637 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Jean-de-Braye aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]