Kantoni Saint-Jean-de-la-Ruelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Jean-de-la-Ruelle
Canton de Saint-Jean-de-la-Ruelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Saint-Jean-de-la-Ruelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,1 km2
Popullsia 16.161 banorë 2005
Dendësia 2.649,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4537
Kantoni Saint-Jean-de-la-Ruelle – harta_foto

Kantoni Saint-Jean-de-la-Ruelle (frëngjisht: Canton de Saint-Jean-de-la-Ruelle) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Jean-de-la-Ruelle. Ka sipërfaqe 6.1km2 dhe popullsi 16161 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Jean-de-la-Ruelle aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]