Kantoni Orléans-Saint-Marceau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orléans-Saint-Marceau
Canton d'Orléans-Saint-Marceau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.997 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4525
Kantoni Orléans-Saint-Marceau – harta_foto

Kantoni Orléans-Saint-Marceau (frëngjisht: Canton d'Orléans-Saint-Marceau) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20997 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-Saint-Marceau aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]