Kantoni Chécy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chécy
Canton de Chécy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Chécy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 79,1 km2
Popullsia 17.865 banorë 2009
Dendësia 225,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4538
Kantoni Chécy – harta_foto

Kantoni Chécy (frëngjisht: Canton de Chécy) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chécy. Ka sipërfaqe 79.1km2 dhe popullsi 17865 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chécy aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]