Kantoni Orléans-Bannier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orléans-Bannier
Canton d'Orléans-Bannier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,29 km2
Popullsia 19.173 banorë 2006
Dendësia 5.827,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4523
Kantoni Orléans-Bannier – harta_foto

Kantoni Orléans-Bannier (frëngjisht: Canton d'Orléans-Bannier) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe 3.29km2 dhe popullsi 19173 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-Bannier aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]