Kantoni Cléry-Saint-André

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cléry-Saint-André
Canton de Cléry-Saint-André
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Cléry-Saint-André
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,52 km2
Popullsia 7.993 banorë 2009
Dendësia 60,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4510
Kantoni Cléry-Saint-André – harta_foto

Kantoni Cléry-Saint-André (frëngjisht: Canton de Cléry-Saint-André) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cléry-Saint-André. Ka sipërfaqe 131.52km2 dhe popullsi 7993 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cléry-Saint-André aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]