Kantoni Orléans-Carmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orléans-Carmes
Canton d'Orléans-Carmes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.182 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4522
Kantoni Orléans-Carmes – harta_foto

Kantoni Orléans-Carmes (frëngjisht: Canton d'Orléans-Carmes) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18182 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-Carmes aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]