Kantoni La Ferté-Saint-Aubin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Ferté-Saint-Aubin
Canton de La Ferté-Saint-Aubin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra La Ferté-Saint-Aubin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 364,58 km2
Popullsia 13.629 banorë 2009
Dendësia 37,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4513
Kantoni La Ferté-Saint-Aubin – harta_foto

Kantoni La Ferté-Saint-Aubin (frëngjisht: Canton de La Ferté-Saint-Aubin) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Ferté-Saint-Aubin. Ka sipërfaqe 364.58km2 dhe popullsi 13629 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Ferté-Saint-Aubin aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]