Kantoni Ferrières-en-Gâtinais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ferrières-en-Gâtinais
Ferrières-en-Gâtinais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Montargis
Kryeqëndra Ferrières-en-Gâtinais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 273,7 km2
Popullsia 15.752 banorë 2009
Dendësia 57,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4512
Kantoni Ferrières-en-Gâtinais – harta_foto

Kantoni Ferrières-en-Gâtinais (frëngjisht: Canton de Ferrières-en-Gâtinais) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ferrières-en-Gâtinais. Ka sipërfaqe 273.7km2 dhe popullsi 15752 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ferrières-en-Gâtinais aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]