Kantoni Les Trois-Moutiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Trois-Moutiers
Canton des Trois-Moutiers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Arrondissement Arrondissement de Châtellerault
Kryeqëndra Les Trois-Moutiers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227,55 km2
Popullsia 4.919 banorë 2007
Dendësia 21,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8627

Kantoni Les Trois-Moutiers (frëngjisht: Canton des Trois-Moutiers) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Trois-Moutiers. Ka sipërfaqe 227.55km2 dhe popullsi 4919 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Trois-Moutiers aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Dominique REANT

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]