Jump to content

Kantoni Mirebeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Mirebeau
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.910

Kantoni Mirebeau (frëngjisht: Canton de Mirebeau) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mirebeau. Ka sipërfaqe 182.35km2 dhe popullsi 6910 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mirebeau aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Denis Brunet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]