Kantoni Poitiers-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Poitiers-2
Canton de Poitiers-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Poitiers
Kryeqëndra Poitiers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.693 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8622

Kantoni Poitiers-2 (frëngjisht: Canton de Poitiers-2) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poitiers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18693 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poitiers-2 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Magali Barc(PS)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]