Kantoni Châtellerault-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtellerault-Nord
Canton de Châtellerault-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Châtellerault
Kryeqëndra Châtellerault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.903 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8603

Kantoni Châtellerault-Nord (frëngjisht: Canton de Châtellerault-Nord) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtellerault. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15903 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtellerault-Nord aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Valérie Champion

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]