Kantoni Lencloître

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lencloître
Canton de Lencloître
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Châtellerault
Kryeqëndra Lencloître
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 161,23 km2
Popullsia 8.924 banorë 2007
Dendësia 55,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8611

Kantoni Lencloître (frëngjisht: Canton de Lencloître) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lencloître. Ka sipërfaqe 161.23km2 dhe popullsi 8924 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lencloître aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Henri Colin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]